Τελευταία Νέα

Μπατίστα: "Κάναμε εξαιρετικό παιχνίδι"

teaser Ο Εστεμπάν Μπατίστα αναφέρθηκε στον τρόπο με τον οποίο αγωνίστηκε ο Παναθηναϊκός κόντρα στην Γαλατά αλλά και τις πιθανότητες πρόκρισης που έχχει το τριφύλλι.

Γιαννακόπουλος: "Δεν αξιοποιούνται οι Έλληνες"

teaser Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος συνεχάρη μεν τους παίκτες του Παναθηναϊκού για τη νίκη τους κόντρα στην Γαλατά, όμως παράλληλα εξέφρασε τα παράπονα του για την μη αξιοποίηση των Ελλήνων που υπάρχουν στο ρόστερ.

Ιβάνοβιτς: "Είναι δύσκολος όμιλος"

teaser Ο Ντούσκο Ιβάνοβιτς αναφέρθηκε στις υψηλές απαιτήσεις που έχει ο όμιλος του Παναθηναϊκού στο Top-16, αλλά και στην χαλάρωση των παικτών του Παναθηναϊκού στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με την Γαλατά.

Γιάνκοβιτς: "Νίκη με Άλμπα"

teaser Ο Βλάντο Γιάνκοβιτς αναφέρθηκε στον αγώνα με την Γαλατάσαραϊ και έστειλε το "μήνυμα" για την εκτός έδρας αναμέτρηση με την Άλμπα που έχει αποκτήσει ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

Σοβαρή προειδοποίηση

teaser Η Νίκη Μπάκουλη γράφει για το πόσο εύκολη είναι η ζωή του Παναθηναϊκού, όταν δίνει το 120% και το πόσο σύνθετη γίνεται, όταν υπάρχει ελλιπής αυτοσυγκέντρωση. Διερωτάται αν ήλθε επιτέλους, η ώρα να πανηγυρίσει εκτός έδρας νίκη.

Μπαρτσελόνα-Ζαλγκίρις: 89-72

teaser Ο Άντε Τόμιτς τα έκανε όλα και η Μπαρτσελόνα ξεφεύγοντας στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο δεν είχε πρόβλημα να διατηρήσει το απόλυτο στην έδρα της (89-72) με αντίπαλο τη Ζαλγκίρις.

Παναθηναϊκός - Γαλατάσαραϊ 86-77

teaser Ο Παναθηναϊκός ξεπέρασε τις απουσίες και το εμπόδιο της Γαλατάσαραϊ (86-77), φτάνοντας στην τρίτη νίκη στο Top 16. Έξι "πράσινοι" είχαν διψήφιο αριθμό πόντων, προεξάρχοντος του Μπλουμς που σημείωσε 16.

Το πανόραμα του TOP 16 της Euroleague

teaser Δείτε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία στον όμιλο του Παναθηναϊκού μετά την 5η αγωνιστική του TOP 16 της Euroleague.

Πανέτοιμοι για το ντέρμπι "αιωνίων" οι Έφηβοι

teaser Η ομάδα Κ-17 του Παναθηναϊκού αντιμετωπίζει το Σάββατο το μεσημέρι στις εγκαταστάσεις του Ρέντη τον Ολυμπιακό με τους πράσινους να θέλουν τη νίκη για να παραμείνουν κοντά σε μια από τις δυο προνομιούχες πρώτες θέσεις που οδηγούν στο final-4.

Για το σερί οι πράσινοι

teaser Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους που θα τους ανεβάσει και άλλο στον βαθμολογικό πίνακα θέλουν οι Νέοι του Παναθηναϊκού στο ματς του Σαββάτου με τον Πλατανιά στο "Γ. Καλαφάτης".

Επιστρέφει σπίτι

teaser Ολική ανατροπή δεδομένων στην υπόθεση του Χάρη Μαυρία, ο νεαρός μεσοεπιθετικός συμφώνησε με τον Παναθηναϊκό και επιστρέφει στο τριφύλλι μέχρι το τέλος της σεζόν.

Καθαρή η μαγνητική του Καρέλη

teaser Σε μυϊκή επιβάρυνση οφείλεται η οσφυαλγία του Νίκου Καρέλη με τον επιθετικό των πράσινων να συνεχίζει προληπτικά την θεραπεία του τις επόμενες μέρες.

Πάει και το Κύπελλο

teaser Ο Green Warrior blogάρει για τον αποκλεισμό στο Κύπελλο Ελλάδος και την έλλειψη σωστής νοοτροπίας που έδειξαν όσοι παίκτες αγωνίστηκαν κόντρα στους Ακρίτες στον αγώνα του "Απόστολος Νικολαΐδης".

"Το ταξίδι συνεχίζεται..."

teaser Πόσοι τίτλοι του Παναθηναϊκού μπορούν να χωρέσουν σε ένα 4λεπτο βίντεο; Η απάντηση στο βίντεο που έδωσε στην δημοσιότητα η ΚΑΕ Παναθηναϊκός, απολαύστε το...